Курс приготування до Подружжя

Важливість приготування наречених

до свідомого прийняття Таїнства Подружжя

До одних із найрадісніших та найочікуваніших подій у нашому житті ми відносимо одруження. Це – початок нового життя, створення нової сім’ї… Та найперше, з чим асоціюється одруження – це підготовка до весілля.

Кожен хоче, аби цей особливий день пройшов якнайкраще. Ми, разом з батьками та усією родиною, своєю половинкою, друзями обов’язково подбаємо про те, аби наше весілля було організоване якнайрозкішніше. Продумаємо кожну деталь, кожну дрібничку, не пошкодуємо грошей на якісні фото та відео, розкішне застілля, хорошу музику… Не пошкодуємо часу на  пошуки найвишуканішої сукні та костюму, квітів, прикрас та аксесуарів.

І часто вже у храмі молоді люди усвідомлюють, що шлюби створюються  на небесах, а не у весільних салонах. Сказати один одному оте «так» та дати обіцянку перед Богом стає якось так ніби моторошно і страшно.

Постає питання : Чи готові до сімейного життя ті, хто у нього вступає ?

Одружуються сьогодні з різних причин. Хтось вважає, що вже «пора», комусь таку думку вселяють батьки – мовляв , онуків хочемо ! Комусь, як не прикро, просто імпонує матеріальне становище свого обранця чи обраниці. І тільки той шлюб, до якого спонукала справжня щира любов, у майбутньому зможе подолати всі труднощі та зберегти теплі почуття, стати надійним підґрунтям для міцної й дружньої родини.

На допомогу нареченим сьогодні приходить Церква. Святість і нерозривність, духовне благо подружжя вимагає відповідної підготовки до цього таїнства. Тому, згідно з Церковним Законом, обов’язковою є участь наречених в передподружньому приготуванні  до прийняття Таїнства Подружжя.

Духовна, інтелектуальна і психологічна підготовка кандидатів до  прийняття Святого Таїнства Подружжя є надзвичайно важлива, і саме тому ми пропонуємо Вам пройти

КУРС ПРИГОТУВАННЯ ДО ПРИЙНЯТТЯ ТАЇНСТВА ПОДРУЖЖЯ.

Цей сайт має на меті бути інформаційною допомогою для учасників Курсу в проходженні приготування до прийняття Таїнства Подружжя (але не замінить особистої присутності учасників на формаційних зустрічах Курсу).

___________________________________________________

10 зустрічей з нареченими

Блоки тем на кожну зустріч:

  1. Ким є людина як образ Божий. Що значить бути людиною. “Чоловіком і жінкою створив їх”: дар і завдання статевості. Що значить бути християнином: благодаті, завдання, вимоги. Сім’я – домашня Церква. Таїнство Подружжя: персональні, духовні і суспільні аспекти.
  2. Канонічні аспекти Таїнства Подружжя. Єдність і нерозривність подружжя. Подружня вірність.
  3. Моральні аспекти дітонародження. Моральні аспекти подружнього єднання. Основні обов´язки подругів. Деякі відмінності чоловіка і жінки.
  4. Як зрозуміти свого чоловіка? Як зрозуміти свою дружину? Сім рис подружньої зрілості. Вісім прикладів, як чоловік ранить свою дружину. Сто можливостей виявлення любові чоловіка до дружини.
  1. Контрацепція і подружжя: моральний вимір. Жахлива правда про контрацепцію.
  2. Ким є ембріон? Пренатальна діагностика: моральна оцінка застосування.Аборт: типи, різновиди, моральна оцінка.
  3. Природне планування сім´ї. Відповідальне виховання дітей у сімї.
  4. Явище безпліддя: причини, типи, лікування, адопція дітей. Сучасні репродуктивні технології, сурогатне материнство, клонування, стовбурові клітини (моральна оцінка).
  5. Узалежнення у сім´ї: алкоголізм, наркоманія, тютюнокуріння, ігроманія ідр. Милосердя (взаємне пробачення) у сім’ї.
  6. Практичне ознайомлення з текстами «ЧИНУ ВІНЧАННЯ»: питання, поради ітд.

Матеріали для зустрічей можна скачати на сторінці сайту “Матеріали для скачування”